ENERJİ

Temiz ve yenilenebilir enerjiyi daha ulaşılabilir kılma hedefiyle güneş ve rüzgar enerjisine yoğunlaşan şirketimizin sürdürülebilir enerji yatırımları devam ediyor.

Büyüyen ve Değişen Türkiye’nin Enerji Kaynağı

Bilim ve teknoloji ışığında, tabiata saygı, doğal kaynakların etkin ve verimli kullanılmasına yönelik farkındalıkla faaliyetlerini sürdürmektedir. Ulusal ve bölgesel yeniliklerin takibiyle sektörün gelişimine öncülük etmektedir. Enerji üretim ve satışında yenilenebilir enerjiye öncelik vermektedir.

Yenilenebilir enerji konusunda ilk projelerini 2007 yılı içinde Çoruh nehri üzerinde gerçekleştirmiştir. Portföyümüzü genişleterek üretim miktarını verimli projelerle arttırmayı hedeflemiştir. Dünyada değişen teknolojileri dinamik bir biçimde takip ederek projelerini deneyimli teknik ekibi ile geliştirmektedir. Bayburt Enerji kurduğu Hidroelektrik Santraller ile önemli enerji projelerinde yer almıştır. Ges projeleri ile ivme kazanan Bayburt Enerji İzmir’den Bayburt’a uzanan çeşitli konumlarda güneş enerjisi üretimini sürdürmektedir. Hibrit ve depolamalı üretim projelerine öncülük etmektedir. Başarılı yenilenebilir enerji projeleri ile coğrafyamıza değer katmaktadır.

Faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda pazar ve tüketici ihtiyaçlarını karşılarken kaynaklarımızı optimize edecek sürdürülebilir iş modelleri ile profesyonel olarak hizmet veriyoruz.

Yenilenebilir enerji sektörünün önemli şirketlerinden biri haline gelerek, yatırımlarımız ve projelerimizle Türkiye’nin yenilebilir enerji alanında dünyanın ilk 5 ülkesi arasında yer almasını sağlamak için çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir.

BAŞARILI YIL

+10

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

100%

TAMAMLANAN İŞLER

+17

DEVAM EDEN İŞLER

+8

(HES) Hidroelektrik Enerji Santrali Projeleri

Ana Yükleyici:
Bayburt Enerji

İşin Adı:
YILDIRIM HES

Kuruluş Tarihi:
29.09.2019

İşin Yapıldığı Yer:
BAYBURT

Üretim Kapasitesi:
33.300.000 kWh

Hidroelektrik Enerji Nedir?

Suyun belli bir miktara kadar yükselmesiyle oluşturduğu potansiyel enerji miktarı olarak adlandırılır. Hidroelektrik enerji bir düzenek sayesinde mekanik enerjiye çevrilebilir. Oluşturulan mekanik enerjiyle de elektrik enerjisi oluşması sağlanmaktadır. Tüm bu sahip olunan enerji biçimine hidroelektrik enerjisi adı verilmektedir.

Ana Yükleyici:
Bayburt Enerji

İşin Adı:
BAYBURT HES

Kuruluş Tarihi:
01.02.2010

İşin Yapıldığı Yer:
BAYBURT

Üretim Kapasitesi:
51.500.000 kWh

Hidroelektrik Santral Ne Şekilde Çalışır?

HES olarak kısa adıyla anılan Hidroelektrik Santraller; enerjinin üretilmesi için kurulan tesislerdir. Suni ya da doğal olarak belirli bir seviyeye gelmiş olan suyun daha düşük olan türbinlere iletilmesi sağlanır. Türbin çarklarının alt kısımlarına hızlı bir şekilde çarpmakta olan su; bu sayede türbin milinin dönmesini sağlamaktadır. Bu düzenek ile jeneratörün çalışması ortaya çıkar ve elektrik enerjisi üretimi yapılır. Bu düzenekler barajlarda elektrik üretmek üzere kurulan bir sistemin düzeneği olarak işler. Bu sistemler bütünü de hidroelektrik santral olarak bilinir.

(GES) Güneş Enerji Santrali Projeleri

Ana Yükleyici:
Bayburt Enerji

İşin Adı:
TURGUTLU GES

Kuruluş Tarihi:
01.02.2018

İşin Yapıldığı Yer:
MANİSA

Üretim Kapasitesi:
4.800.000 kWh

Güneş Enerjisi Nedir?

Güneş enerjisi, güneşten gelen ışınların, özel teknolojiler kullanılarak, elektrik enerjisine dönüştürülmesidir. Güneş enerjisi dünyadaki en bol ve en temiz enerjidir. Çevreyi kirletmez, gürültüsüzdür. Yenilenebilir ve sürdürülebilir bir enerjidir.

Ana Yükleyici:
Bayburt Enerji

İşin Adı:
KEMALPAŞA GES

Kuruluş Tarihi:
23.09.2017

İşin Yapıldığı Yer:
İZMİR

Üretim Kapasitesi:
2.370.000 kWh

Güneş Enerji Santralleri Nasıl Çalışır?

Güneş, sadece gündüzleri ışık kaynağı olmaktan daha fazlasıdır. Dünyaya ulaşan her güneş ışığı parçacığı –fotonlar– gezegenimizi besleyen enerjiyi içerir. Güneş panelleri, güneş enerjisini fotovoltaik etki olarak adlandırılan bir işlemle kullanılabilir elektriğe dönüştürür. Üretilen elektrik ilişkili tüketim tesisinde tüketilir.
Güneş enerjisinden yararlanmanın birçok yolu vardır. Bu enerjinin en yaygın kullanım aracı güneş panelleridir. Güneş enerji panelleri ile güneş enerji santralleri kurulur. Güneş panelleri aracılığıyla güneş enerjisi elektriğe dönüşür.