SİGORTA

2000 yılında grubumuzun yapılanmasına paralel kurulan firma, Ray Sigorta ve Ankara Sigorta’ A’ grubu acenteliklerine sahiptir. Hayat,Sağlık ve Emeklilik benzeri her türlü sigorta klozlannı içeren sigorta ve aracılık hizmetlerini vermektedir. (inşaat all risk,yangın,deprem,vs) Grubumuz firmalarına ait araç,gereç,makine,inşaat ve ekipmanlarının sigorta ve aracılık hizmetlerini gerçekleştiren firma, grup dışında serbest piyasa koşullan içinde tüm kişi ve kuruluşlara sigorta ve aracılık hizmetlerini başanyla sunmaktadır. Müşteri portföyünü ve buna paralel işlem çeşit ve adetini arttırarak sektöründe tercih edilen firma olmayı amaçlamaktadır.

Bu konuda yakın gelecekte ülkemizde gerçekleşmesi beklenen sigorta ve aracılık hizmetlerine yönelik sektör büyümesinin yaratacağı gelişmelerden ümitlidir.

01

OTO KASKO


(Birleşik Sigorta – Kasko)

Aracınız Ankabay Sigorta’lı olsun.


Aracınız ve tabii onu kullanan sizler, her gün birçok tehlikeyle karşı karşıyasınız. Ankabay Sigorta, aracınızı, trafik kazalarından hırsızlığa kadar birçok hasar ve kayba karşı güvenceye alıyor. Ayrıca, kullanım sırasında üçüncü şahıslara verilebilecek bedeni ve maddi zararların, Trafik Sigortası limitlerinin üzerinde kalan kısmını poliçede yazılı limitler dahilinde karşılar. Aracınızın sürücüsünün ve yolcularının ölümü halinde hak sahiplerine tazminat öder. Birleşik Sigorta poliçesi ile verilen Kasko Sigortası teminatı, aracınızı, tüm aksesuarları ile birlikte, aşağıda belirtilen hasar ve kayıplara karşı güvence altına alır.

02

OTO TRAFİK

Trafik Sigortanız Ankabay Sigorta’dan

Bu sigorta, aracın başkalarına zarar vermesi durumunda, yaralanan kimselerin ilk yardım, muayene, kontrol, hastane, klinik veya diğer yerlerdeki tedavi giderleri ile tedavinin gerektirdiği diğer masrafları da karşılar.

Sigortalı aracın başkalarının ölümüne sebep olması durumunda ölümden dolayı maddi destekten yoksun kalan mirasçıların zararları ve ölenin cenaze masrafları sigorta limitleri içinde karşılanır. Aracın işletilmesi sırasında başkalarının malına veya aracına verdiği maddi zararlar da sigorta limitleri içinde tazmin edilir.

Trafik sigortası limitlerini yeterli görmeyen araç sahipleri, araçlarının kasko sigortasıyla birlikte İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası yaptırarak bu limitleri yükseltebilirler. Trafik sigortasını, trafiğe kayıtlı araç sahipleri ile araçların gözetim amacıyla bırakıldığı otopark ve garaj işletmecilerinin, araçların onarım ve bakımını yapan tamirhane, servis istasyonları işletmecilerinin, araçların alım-satımını yapan galeri, oto satıcılarının yaptırması zorunludur.

03

YANGIN

Yangın riskine karşı yaptırabileceğiniz sigortayı ihtiyacınıza göre aşağıdan seçebilirsiniz:
– Evinizin Güvencesi Sigortası
– İşyerinizin Güvencesi Sigortası Koska
– Akaryakıt İstasyonu Sigortası
– Otel, Motel ve Tatil Köyü Sigortası

04

MÜHENDİSLİK

İnşaat Bütün Riskler Sigortası
İnşaatınız Bütün Risklere Karşı,Teminat altında mı? İnşaat faaliyetlerinin her alanında beklenmedik kazalar olabilir. Gerekli malzemenin şantiyeye gelmesinden başlayarak, yapının işletmeye alınmasına kadar geçen zamanda oluşabilecek zararları düşünmeyin.
İnşaat Bütün Riskler Sigortası ile Neler Sigortalanır ? Her türlü ticari ve sanayi yapılarınızın inşaatları ile, yol, köprü, baraj, tünel, depo, kule gibi inşaatlarınız sigortalanır. Ankabay Sigorta’ nın teknik uzman kadrosunu çağırın. İnşaat sahanızda risk analizi ve değerlendirme yaptırın. Size tam ve doğru prim hesabınızı hazırlasınlar.
-Yangın,
-Yıldırım,
-İnfilak,
-Hava Taşıtları Çarpması,
-Deprem, Toprak Çökmesi, Kaya Düşmesi
-Sel, Seylap, Yağmur, Kar, Çığ, Fırtına
-Hırsızlık, Sabotaj, Dikkatsizlik, İşçilik Hatası
-İsteğe Bağlı Teminatlar
Montaj Bütün Riskler Sigortası

Montajınız Bütün Risklere Karşı,
Sigortalı mı ? İnşaatı bitmiş her türlü yapı içindeki makine ve techizatın montajı emin ellerde olsun istiyorsanız bu konuyla mutlaka ilgilenin. Nice emek ve sermayenin en iyi şekilde korunması için güveni daima içinizde taşıyın. Teknik ve insan faktörlerinin neden olabileceği geniş risk yelpazesi güvence altına alınsın,
Ankabay Sigorta, “Montaj Bütün Riskler Sigortası” tüm riskleri bir poliçe ile, üstelik miktarını da sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda belirleyeceğiniz biçimde güvence altına alıyor.

ELEKTRONİK CİHAZ SİGORTASI

Günlük yaşamımızın vazgeçilmez araçları. Evimizde, büromuzda, işyerimizde, hastanelerde, muayenehanelerde her yerde çok sık kullandığımız bu aletler, her zaman çok çeşitli risklerle karşı karşıyadır. Küçük bir dalgınlık yada art niyetli bir hareket bu pahalı cihazların bozulmasına veya yok olmasına neden olabilir. İşimizin, günlük yaşantımızın, hobilerimizin çok önemli birer parçası olan elektronik cihazlarınız,
Ankabay Sigortalı Olsun.
Ankabay Sigorta, “Elektronik Cihaz Sigortası” tüm riskleri bir poliçe ile, üstelik miktarını da sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda belirleyeceğiniz şekilde güvenceye alıyor.
Elektronik Cihaz Sigortası ile Neler Sigortalanır ?
-Bilgisayar Sistemleri ( Bilgi İşlem Cihazları, Kişisel Bilgisayarlar)
-Ofiste Kullanılan Cihazlar ( Fotokopi,Telefaks,Telefon Sistemi vb.)
-İletişim Sistemleri ( Radyo-TV Sistemleri, Telekominikasyon Cihazları )
-Tıbbi Elektronik Cihazları ( Röntgen, Ultrasonografi, Tomografi vb. )
-Endüstriyel Ölçü Kontrol Sistemleri
-Test ve Laboratuvar Cihazları Sigortalanır.
-İşletme Personelinin veya Üçüncü Kişilerin İhmali
-Hırsızlık
-Hatalı Tasarım, Hatalı malzeme
-Elektriksel Bozulmalar ( Kısa Devre, Aşırı Gerilim )
-Yangın, Yıldırım, İnfilak
-Toprak Kayması, Rutubet Etkisi
-Duman, İs, Kararma
-Fırtına, Su Basması
-İsteğe Bağlı Teminatlar
-Deprem
-Ekspres Nakliye, Fazla Mesai Ücretleri
-Valf ve Tüpler ,
-Alternatif Kullanım (Arıza Nedeniyle Kiralanan Cihazlar İçin)
-Harici Bilgi Ortamı (Manyetik Bantlar ve Diskler)
-Seyyar ve Taşınabilir Cihaz
-Grev, Lokavt, Kargaşalık, Halk Hareketleri ve Kötü Niyetli Hareketler, Terör.

Montaj Bütün Riskler Sigortası ile Neler Sigortalanır ?
Her türlü inşaatı bitmiş yapılarda sıhhi tesisat, elektrik tesisatı, asansör, kazan, pompa, kompresör, jenaratör vb. makine ve techizatlar ile tekstil, metal, kimya, matbaa vb. endüstri sahalarında kullanacağınız sistemlerin montajı sigortalanır.
Ankabay Sigorta’nın teknik uzman kadrosunu çağırın, montaj işlerinizi yerinde inceleyerek sizlere hasar önleme ve güvenirlilik konularında destek sunsunlar.
Yangın, Yıldırım, İnfilak,
Hava Taşıtları Çarpması,
Deprem, Toprak Çökmesi, Kaya Düşmesi
Sel, Seylap, Yağmur, Kar, Çığ, Fırtına
Hırsızlık, İşçilik Hatası, İhmal
İsteğe Bağlı Teminatlar
MAKİNE KIRILMASI SİGORTASI
İşinizin en temel araçları… Tesisleriniz, üretiminizin can damarı… Makineleriniz ve tesisleriniz her zaman riskle karşı karşıyadır. Bazen normal çalışır halde iken, bazen aynı işyerinde temizleme, revizyon veya yer değiştirme esnasında arızalanma veya kırılma durumunda kalabilirler. Bu durumlarda uğrayabileceğiniz zararların boyutlarını düşündünüz mü ? İşinizi geliştirmek için geleceğe güvenle bakmalısınız.
Ankabay Sigorta, Makine Kırılması Sigortası tüm riskleri bir poliçe ile, üstelik miktarını da sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda belirleyeceğiniz şekilde güvence altına alıyor.

Makine Kırılması Sigortası ile Neler Sigortalanır?
Her türlü pompa, kompresör, trafo, jenaratör vb. makineler, soğutma sistemleri, arıtma sistemleri, ısıtma-havalandırma sistemleri ile tekstil metalurji, kağıt, çimento vb. sanayi alanlarındaki makineleriniz sigortalanır.
Ankabay Sigorta’nın uzman mühendis kadrosunu çağırın. Tesisinizi yerinde incelesinler, size en uygun teminat ve fiyatı sunsunlar.

05

EMTEA NAKLİYAT

Emtea Nakliyat Sigortaları’nın, biri taşıtın uğrayacağı kaza nedeniyle oluşabilecek ziya ve hasara karşı, diğeri bütün tehlikeleri kapsayan iki farklı türü bulunmaktadır.
Denizde, geminin batması, oturması, çatışması, yanması, devrilmesi sonucu malların tam veya kısmi hasara uğraması ve bunlarla ilgili kurtarma veya müşterek avarya masrafları.
Karada, kamyon veya trenin çarpışması, devrilmesi, yanması, çarpması veya yoldan çıkması, yıldırım, seylap, dere taşması, çığ, toprak veya dağ heyelanı, köprülerin yıkılması veya çökmesi sonucu malların tam veya kısmi hasarı. Dar kapsamlı bu sigortalara, karayolu ile yapılan taşımalarda hariç tutulan yükleme aktarma tehlikeleri istendiği takdirde eklenebilmektedir.
Geniş kapsamlı Emtea Nakliyat Sigortaları, genel olarak taşıt aracı ayırımı yapmaksızın (gemi, kamyon, tren, uçak) bütün tehlikeleri kapsamakta, fakat,
-Sigortalının kasdi hareketine yüklenebilen ziya ve hasarlar
-Olağan akma, fire, aşınma veya yıpranma
-Malların gizli kusuru veya niteliğinden olan ziya ve hasar.
-Malların ambalaj yetersizliğine yüklenebilen ziya ve hasar.
-Gecikmeden doğan ziya veya hasar.
-Harp, grev, kargaşalık ve halk hareketleri tehlikeleri isteğe bağlı olarak ayrıca sigorta edilebilmektedir.
Emtea Nakliyat Sigortaları sefer esası ile yapılmaktaysa da, sürekli sevkiyat yaptıran sigortalılar için her seferin bildirilmesinin güçlüğü de ortadadır. Bu güçlüğü gidermek üzere nakliyat sigortalarında abonman poliçeleri yapılmakta ve her seferin bildirilmesi, geç bildirim, unutulma gibi olumsuzluklar ortadan kaldırılmaktadır. Ayrıca, devre sonunda hasar/prim oranı dikkate alınarak prim iadesi de yapılmaktadır.
Ayrıca, devre sonunda hasar-pirim oranı dikkate alınarak prim iadesi de yapılmaktadır.